مشکلات کشاورزی

گفتگوی خبرگزاری فارس با بهروز زینلی باغدار نمونه استان کرمان

باغدار نمونه کشوری در شهرستان رفسنجان گفت: مسئولان اطلاعات کافی از مشکلات کشاورزان دارند، ‌سم‌ها و کودهای تقلبی بیشترین ضربه را به کشاورزی و محصولات تولیدی می‌زند.

بهروز زینلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رفسنجان با بیان مشکلات کشاورزان اظهار داشت: مسئولان تمام این مشکلات را از خود ما هم بهتر می‌دانند، پس چرا وضعیت کشاورزی اینگونه است.

وی افزود: شمشیر کشاورز آب است و شرایط امروزی ایجاب می‌کند که دولت و مسئولان بیشتر نسبت به رفع این مسئله اهتمام بورزند.

زینلی تصریح کرد: دولت باید الگویی به کشاورز بدهد تا فاصله زیادی که در نمونه کار و میانگین برداشت به چشم می‌خورد از بین برود.

باغدار نمونه کشور در سیستم نوین آبیاری بیان داشت: بسیاری از کشاورزان سند کشاورزی ندارند و دیده می‌شود کشاورزی که همه می‌دانند از چند نسل این شغل و این باغ‌ها به او رسیده‌ هنوز سند مالکیت ندارد.

وی به عدم کنترل نهاده‌های کودی از نظر کیفیت اشاره و عنوان کرد: چرا کشاورزان باید از کودهای غیر‌استاندارد استفاده کنند در صورتی که جلوی قاچاق کالا باید گرفته شود و مسئولان ذیربط باید به فکر چاره‌ای برای رفع این معضل باشند و‌ کود و سم‌های تقلبی را از بازار جمع‌آوری کنند.

زینلی اذعان کرد: زمانی شرکت تعاونی پسته رفسنجان ابر‌قدرت صادرات بود و رسیدگی به امورات کشاورزان و مردم در راس کارهای شرکت قرار داشت ، اما امروز همان مقدار پسته را در بازار می‌فروشیم و به جای آن سم و کود تقلبی وبی کیفییت  تحویل می‌گیریم‌.

وی گفت: شرکت پسته خادم مردم بود، باید روی پای خود بایستد تا بخشی از مشکلات کشاورزان رفع شود.

 

source:farsnews.com

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme